مطالعات مرکز گارنر بر روی چهار هزار زن نشان می‌دهد که 56 درصد از خانم‌ها از زیبایی ظاهری خود رضایت ندارند، 89 درصد از کل بانوان تمایل به کاهش وزن داشته و 15 درصد حداقل به مدت 5 سال از روش‌های لاغری استفاده کرده بودند. از طرفی مطالعات محققان مرکز مک گروهیل نشان داده‌اند که افراد شما را 20 درصد زیباتر از چیزی که خودتان تصور می‌کنید، می‌بینند.واقعیت این است که آمارهای بالا به ویژه تمایل 89 درصدی کاهش وزن نشان می‌دهد، که چقدر افراد نسبت به زیبایی خود بدبین بوده و اعتماد به نفس کمی دارند. بدون شک عواملی مانند تبلیغات و الگوهای مورد استفاده در فرهنگ مصرف گرایی تمایل به لاغری را افزایش داده است. باید توجه داشته باشید که اگر ما خود را با معیارهای غیرممکنی بررسی کنیم که بر اساس آمار بالا، تنها 11 درصد از مردم می‌توانند به آن برسند، همواره خودمان را "زشت" تصور خواهیم کرد. جالب اینکه بسیاری از مدل‌ها نیز در این تحقیقات از وضعیت بدنی خود ابراز نارضایتی کرده‌اند!

خانم‌هایی که احساس زیبایی ندارند، در هنگام مواجه با تصویر خود در آینه یا عکس‌ها دچار نوعی از هیجان مقابله‌ای منفعل می‌شوند و کنترل خود را بر روی محیط از دست می‌دهند و توانایی مدیریت استرس برای انجام امور را ندارند. به همین علت اعتماد به نفس آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.  

  • بیشتر بدانید : متن
  • بیشتر بدانید : متن

در حقیقت باور زیبایی در هر فرد فارغ از وزن و چهره او، به احساس او نسبت به خودش وابسته است، شما می‌توانید، با یک آرایش زیبا و مراقبت از پوست زیبایی ظاهری خود را دو چندان کنید. پس خانمی که جذابیت یک مدل و چهره‌ای زیبا، اما مقابله منفعل دارد، احساس زیبایی نمی‌کند. برعکس زمانی که خانمی از روش مقابله فعال و مدیریت استرس برای باور زیبایی خود استفاده کند، احساس زیبایی بیشتر و اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت. اما راه‌های سلامتی و زیبایی برای افزایش اعتماد به نفس و خودباوری چیست؟ و چرا کمپین یک برند آرایشی و بهداشتی مانند مای می‌تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد و چه دلیلی برای راه اندازی این کمپین دارد؟
 

1.jpg


کمپین تو به اندازه پروانه شدن زیبایی در افزایش اعتماد به نفس


مای در این کمپین با معرفی راهکارهای افزایش اعتماد به نفس از طریق مراقبت‌های زیبایی و نیز راه حل‌های افزایش خودباوری، با اعتقاد به زیبایی‌شان، سعی در بالا بردن احساس زیبایی در زنان دارد. در این میان شما را به خواندن یکی از این راهکارهای جالب دعوت می‌کنیم:

مثبت اندیشی و انرژی مثبت و حس خوب آن، روی فعالیت مغز و بدن شما تاثیر گذاشته و ناخودآگاه اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. باور زیبایی چهره، مانند پرواز در آسمان مثبت اندیشی است. همیشه حتی وقتی ناراحت هستید، لبخند بزنید. لبخند، صورت زیبای شما را زیباتر می‌کند.
 

2.jpg


جالب است که بدانید گاهی با مراقبت‌های ساده و روزانه به راحتی می‌توان، به افزایش زیبایی و باورپذیری آن کمک کنیم. مای در این کمپین با مفاهیم ارزش دادن به زنان، و سلامتی آن‌ها، سعی در تقویت خودباوری و باور زیبایی در زنان دارد. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که بانوان واکنش مقابله فعال را جایگزین مقابله منفعل در ناخودآگاه خود کرده و حس اعتماد به نفس در آن‌ها افزایش می‌یابد. از طرفی استفاده از محصولاتی مانند مرطوب کننده های این برند، به سلامتی و زیبایی پوست کمک شایانی کرده و این مقابله فعال تبدیل به یک احساس قوی نتیجه بخش در آن‌ها خواهد شد.

بدیهی است که تغییر احساس نسبت به خود و رسیدن به اعتماد به نفس و افزایش آن، بسیار در بالا رفتن میزان موفقیت ما در روابط اجتماعی و فردی موثر است.

همچنین استفاده از راهکارهای ساده مانند مراقبت روزانه از پوست و آرایش که رویکرد مقابله فعال را در ما تقویت می‌کنند، می‌تواند بسیار موثر باشد. پس کافی است برای باور زیبایی خودمان قدمی برداریم.